Customer Service Specialist – Cluj

Full time @Persource – sursa de personal postat 7 luni ago

Descriere job

Obiectivele Postului

Customer service specialist (Servicii clienti/ Sales Suport) face parte din Departamentul Customer service. Un post este disponibil in Buftea, Str. Sperantei Nr. 101, Judetul Ilfov (Eli Park 3), iar celalalt in Cluj Napoca.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru postul de Customer Service Specialist
  • Minim 1 an experinta pe un post similar;
  • Experienta pe zona de comert international/ logistica;
  • Cunostinte despre produsele de instalatii si sanitare – reprezinta un avantaj;
  • Studii superioare;
  • Abilitati excelente de comunicare, organizare si administrare;
  • Capacitate de a invata rapid si adaptabilitate;
  • Atentie la detalii, implicare, asumarea responsabilitatilor si proactivitate;
  • Abilitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita;
  • Abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
  • Cunostinte de operare intr-un sistem tip ERP – constituie un avantaj;
  • Cunostinte operare MS Office (Excel avansat);
  • Engleza avansat/ Rusa mediu.

Descrierea Jobului

Responsabilitatiile postului de Customer Service Specialist
  • Prelucrarea comenzilor de la clienti in sistem tip ERP;
  • Urmarirea comenzilor transmise si urmarirea livrarii;
  • Verificarea stocurilor la cerere;
  • Asigurarea conditiilor de facturare – respectare discounturi/ scadente;
  • Verificarea si corectarea preturilor;
  • Centralizarea si actualizarea datelor in sistem;
  • Elaborarea de rapoarte;
  • Preluarea apelurilor telefonice.
Noi oferim

Posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala intr-o companie de renume;
Pachet salarial format din salariu fix + bonusuri de performanta;
Laptop, telefon mobil;
Tichete de masa;
Asigurare medicala privata.