Operator Cnc – Cluj

Full time @Persource – sursa de personal postat 8 luni ago

Descriere job

Obiectivele Postului

Sa puna in functiune si sa regleze masinile unelte cu comanda numerica din atelierul de frezare.

Candidatul Ideal

  • Diploma de calificare profesionala in domeniu;
  • Experienta minim 3 ani in prelucrari prin aschiere si operare masini CNC (frezare);
  • Cunostinte temeinice in interpretarea desenelor tehnice;
  • Cautam persoane responsabile, atente la detalii si pasionate de domeniul tehnic.

Descrierea Jobului

  • sa monteze dispozitivele de fixare;
  • sa aprovizioneze locul de munca cu materiale si semifabricate;
  • sa aprovizioneze locul de munca cu SDV-uri (scule, dispozitive si verificatoare);
  • sa opereze masinile unelte in vederea executiei produsului si sa le verifice ulterior din punct de vedere calitativ;
  • sa cunoasca modul de utilizare si sa se asigure de respectarea documentatiei tehnice si de control ;
  • sa identifice vizual defectele de suprafata ale sculelor, dispozitivelor, pieselor si/sau echipamentelor;
  • sa urmareasca parametrii de functionare si de lucru a utilajelor si instalatiilor specifice activitatii;
  • sa identifice defectele aparute la instalatiile si utilajele CNC (si a accesoriilor aferente) sau in functionarea acestora;
  • sa pregateasca sculele, dispozitivele, utilajele, instalatiile in vederea efectuarii operatiilor de productie;

Noi oferim

  • transport asigurat spre si de la locul de munca;
  • conditii de munca modern; tichete de masa ( in valoare de 30 lei/zi lucrata);
  • bonusuri si prime cu ocazia diferitelor evenimente si in functie de performante;