Specialist Achizitii – Cluj

Full time @Persource – sursa de personal postat 8 luni ago

Descriere job

Obiectivele Postului

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru postul de Specialist Achizitii
  • Studii superioare în domeniul tehnic;
  • Cu foarte bune aptitudini de negociere și comunicare;
  • Persoana responsabilă , serioasa, atentă la detalii, încrezătoare în forțele proprii, cu inițiativă;
  • Cu o bună capacitate de a lucra eficient în situații de lucru dificile și de a prioritiza sarcinile de lucru în funcție de importanța lor;
  • Calitati personale: spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare , capacitate de comunicare
  • Limba engleză la nivel mediu sau avansat;
  • Limba germană reprezintă un avantaj, dar nu un criteriu de departajare;
  • Cunoștințe avansate de lucru în MS-Office ( în special Excel );

Descrierea Jobului

Responsabilitatiile postului de Specialist Achizitii
  • Gestionarea grupei de repere prelucrate și repere mecanice;
  • Negocierea si evaluarea permanenta a prețurilor de achiziții, pentru obținerea de prețuri avantajoase;
  • Verificarea necesarului de aprovizionat;
  • Procesarea, transmiterea si urmarirea comenzilor de achizitie;
  • Monitorizeaza intregul proces de achizitii de la cerere pana la livrare/plata;
  • Negocierea relațiilor contractuale, respectiv a condițiilor de preț și de livrare;
  • Transmiterea cererilor de ofertă și centralizarea acestora;
  • Administrarea și derularea optimă a proceselor de achiziții: individual sau în colaborare cu membrii departamentului;
  • Strânsă colaborare cu departamentul tehnic în ceea ce privește următoarele situații: definirea optimă a componentelor necesare de achiziționat de la furnizori în funcție de nevoile proiectelor, obținerea listelor cu material consumabil;
  • Colectarea datelor necesare în scopul actualizării bazei de date și a realizării de analize specifice de achiziții.
  • Transmiterea documentelor specifice de achizitii catre Dep Financiar si Dep. Logistica.
  • Estimarea corecta de timp si respectarea termenelor limita asumate

Oferim

  • Program flexibil
  • Pachet salarial motivant
  • Asigurare de sănătate privată
  • Zile suplimentare de concediu de odihnă în funcție de vechimea în muncă
  • Tichete de masă
  • Bonus de recomandare