Specialist Resurse Umane – Apahida

Full time @Persource – sursa de personal postat 8 luni ago

Descriere job

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru postul de  Specialist Resurse Umane
  •  Studii universitare finalizate (economie, psihologie)
  •  Limba engleză – nivel avansat
  •  Pachetul Microsoft Office – nivel avansat;
  •  Cunoștințe solide privind legislația muncii;
  • Persoană cu initiativă, discretă, empatică, echilibrată și responsabilă;
  • Capacitate de analiză și sinteză a informațiilor;
  • Abilitatea de a-și întocmi în mod eficient agenda de lucru zilnică;

Descrierea Jobului

Responsabilitatiile postului de  Specialist Resurse Umane
  • Intocmeste Registrul de Evidenta al Salariatilor si transmite datele catre ITM;
  • Planifică si coordonează orientarea noilor angajaţi pentru a facilita integrarea acestora in organizaţie, urmărind la anumite perioade evoluţia acestora, din punct de vedere a performanţelor profesionale şi adaptabilitatea acestora la cerinţele companiei ;
  • Controlează buna desfăşurare a contractelor individuale de muncă, ţine evidenţa concediilor de odihna, pontajul, întocmeşte corect dosarele pentru angajare;
  • Realizează şi raportează o serie de situaţii cerute de conducerea societatii cu privire la resursele umane din companie;

Noi   oferim

  • Pachet salarial atractiv;
  • Dezvoltare profesională;